Camii adina yapilan yardim ve kermesler

Değerlendir:
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Camii adina yapilan yardim ve kermesler

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Üye clone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Camii adina yapilan yardim ve kermesler

Aslinda bunu burda sormakla bile günaha giriyomda ,yine sorayim
    Ben 3-5 seneye önceye kadar her boku yedim ,kari kiz icki alemleri falan filan

Tabiki bildiginiz gibi yas ilerledikce ölüm Korkusu götü sarmaya basliyor

Ama herseye ragmen Yardim sever insanim elimden geldigi kadar herkese her konuda yardim ederim
    fakire para verirrim,yardim edilcek yerlere bagis yaparim

Gelelim konuya
    Bizim camiye bir kac sene önce yeni bir hoca gelmis
    ben tabiki eski aliskanlilarima hizla devam ediyorum,bir yandanda hep bu Hocanin övüldügünü ve sevildigini duyuyordum
    sonundaben bir gün camiye gittim hocayla tanisdim.cok saygii bir insan kendisi

Kendimin Din konusunda nasil bir kötü insan oldugumu anlattim
    Hocayla beyaa konustuk,abi zamanla sen istedikden sonra yavas yavas hersey olur dedi

Allah razi olsun Hocanin sayesinde icki, kari kiz islerini birakdim,Bir kac dua ögrendim.önceleri caminin etrafindan bile gecmezdim beni görürler diye
    Cuma Namazlarini kacirmaz oldum,Gitmedigim zamanlar kendimi suclu hissediyordum

Allah razi olsun Hocadan

Olan olaylar

sonra günün birinde bir mevlüt oldu camide,herkes biseyler yedi,bende tabiki
    icimden geldigi icin kalkdim bende yardim edeyim diye iki tabak kapdim dagitmak icin yemeyenlere

Tabaklari alir almaz adamain biri beni hemen fircaladi,birak sen elleme karusma,gec o tarafa diye
    konuyu uzatmadim birakdim cikdim disari

ayni kisi mevlüt günlerinden degilde baska bir hayir isinde ayni seyi 2 kere daha tekrarladi

(Adamin konusma tarzi ,karsisindaki cocukmu ,köpekmi belli degil)

Bardagi Tasiransa 2 hafta önce oldu
    Bizde cuma günleri namazdan önce ve sonra sonra 1 euroya lahmacun ve börek satilir
    her zaman evden yemek yemeden gider orda hayir olsun diye alir yerim

o hafta Kendilerine göre Adana kebab yapmislar,Köpege versen yemez
    5 tane siparis verdim
    hesap ödemeye gittim hesabi duyunca ,kriz gecirdim
    lan kebab dediklerinde 100 gram et yok tanesini 4 euro veriyorsunuz ne ayak bu dedim

Hayatindan hic restauranta gitmemis adamlar bana diyorki ,restauranta kebab kac euro biliyormusun
    Bende dedimki reataurantta kebabi sizin verdiginiz gibimi veriyorlar

iki kisiye cattim orda

simdi sormak istedigim Hayirsa hayir yapalim ,Allah kabul etsin
    Ama Allah adini kullanip bu kebab olayi cemaata yapilirmi ??

Hoca Hutbede vaaz verirken hep haramdan bakhsederken,bunlarin yapdigida haram olmuyormu ?

öyle Angutlarin yüzünden 2haftadir camiye gitmiyorum
    Konu clone tarafından (18.04.18 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi bu gönderi için clone üyemize teşekkür etti:

3. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Yönetici yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Yerden göğe haklısın kardeşim, benim de başımda bir kaç olay geçti ilerleyen günlerde yazarım.

Gavura kızıp orucu bozmamak lazım, bu tip insanların derdi Allah rızası değil kendi kesesidir.
    Selam ve Saygılarla İyi Forumlar...

4. 3 kişi bu gönderi için yilmaz üyemize teşekkür etti:

5. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git
    Üye timurlek58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Usta pireye kızıp yorgan yakma sen o camiye Allah’ın (c.c )rızasını almak için gidiyorsun sana yapılan saygısızlıkları hiç düşünmüyormusum senin için bir sınav olduğunu ne güzel tevbe etmişin doğru yolunu arıyorsun ne mutlu sana iyi düşün kararını kendin ver herşey kolaylıkla olmuyor olmaz da sana çelme takmak isteyen olacaktır arkandan itecek olacaktır türlü türlü şeyler geçecektir ama sen Allaha(c.c)sığın hocanında demesi gibi herşey zamanla olacak.
    Bende olmak şartıyla sıkıyı gördümmü hemen sıvışıyoruz. Bir buğday tanesi sana nimet ola bilmek için ne zamanlardan geçiyor
    düşün bir toprağın altın da kış boyu bekliyor ilk bahardan harman vaktine kadar soguk demiyor güneş demiyor yağmur çamur demiyor o karşılaştıklarında senin yağmurun çamurun
    Vaktinizi aldım Başınızı agrıttım kusura bakmayı yinede siz bu kardeşinize haklarınızı helal edin kalın sağlıcakla

6. 5 kişi bu gönderi için timurlek58 üyemize teşekkür etti:

7. Teşekküre Gitİndir #4
    Teşekküre Git
    Üye Efemkartal 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Arkadaşım sen tövbenin yapmış Rabbim kabul etsin. Arkadaşım Hak yolundan ayrılma bu dünyada kim ne yaparsa Ahiret de onu bicecegiz. Rabbim cümlemize hayırlı ömürler versin inşaAllah. Selam ve dua ile

8. Efemkartal 1 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler